Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde de çokça konuşulan Uber, global pazarlarda farklı alanlara açılmaya devam ediyor. Eats ile restoranlardan sipariş teslimatı gerçekleştiren şirket şimdi de marketlere açılıyor. Uber Cornershop şirketini satın alarak market alışverişine de el atacak.

Uber, sunduğu hizmetleri çeşitlendirmeye devam ediyor. Şirket market alışverişlerinin teslimatını yapan Cornershop şirketini almak için anlaşma imzaladı. Satın alma 2020 yılında tamamlanacak.

Uber Cornershop şirketi ile market alışverişi sektöründe!

2009 yılında ilk olarak siyah arabaylarıyla ulaşım hizmeti vermeyi planlayarak kurulan Uber, global pazarda farklı sektörlere giriş yapmaya devam ediyor. Eats ile yemek siparişi teslimatından, scooter ve bisiklet kiralamaya kadar her alana uzanan şirket, şimdi de gözünü market alışveriş sektörüne dikti.

Şirket CEO’su Dara Khowrowshahi yaptığı açıklamada, “Uber’in günlük hayatınız için gerekli tüm ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılamasını istiyoruz.” dedi. 2020 yılında netleşerek, hizmete başlanacağı yeni alışveriş süreci için de Cornershop şirketini satın aldıklarını açıkladı.

Birçok farklı hizmet alanına hızlı bir şekilde giriş yapmayı başaran şirketin bundan sonraki hedefi net olarak bilinmese de bu hizmet ile önemli bir soruna, en uygun fiyatla çözüm getireceğini iddia ediyor. Fakat yine de talep üzerine teslimat rekabetin oldukça bol olduğu bir alan ve şirketin bu rekabette ayakta kalması da gerçekten iyi bir planlama istiyor.

Ayrıca şirket, Mayıs ayında halka açık bir şirket haline gelmesinden bu yana birçok sorunla karşı karşıya kaldı. Düşen hisse fiyatları, işten çıkarmalar ve üst düzey yöneticilerin ve yönetim kurulu üyelerinin istifaları gibi birçok zorlu süreci atlatan şirket önümüzdeki günlerde yeni planı için Cornershop’a benzer farklı firmaları da satın alabilir. Bu süreci de hep beraber göreceğiz.

KAYNAK :
https://shiftdelete.net/uberden-farkli-bir-satin-alim